Miło nam poinformować, że wśród Laureatów gminnego etapu konkursu jest aż czworo dzieci z naszego przedszkola.

- Ja, Potworek Nakrętkowy jestem w tym przedszkolu zupełnie nowy. Potrzebuję przyjaciela, który czasem przyniesie mi coś do zjedzenia. Za każdą nakrętkę bardzo dziękuję! Hania i Tymek także Ci swój uśmiech podaruje. Prośbę mam jeszcze jedną, malutką... Dbaj o mnie i szanuj moje oczka, buzię oraz futerko, bo jest mi tu bardzo przyjemnie i cieplutko. Nie chciałbym gościć u Was zbyt krótko...

26 września nasze przedszkole odwiedzili panowie policjanci, którzy przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci poznały zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz zagrożenia, jakie mogą występować podczas zabaw w jej pobliżu.

W poniedziałek 25.09.2023 roku oficjalnie powitaliśmy kolejną porę roku - Jesień! Pani Jesień odwiedziła wszystkie grupy przedszkolne, opowiedziała o darach jesiennych, które co roku nam przynosi i nauczyła przedszkolaków piosenki "Pac gruszka do fartuszka".

Dzień Przedszkolaka, to ważna data. Nie tylko dla dzieci, lecz dla całego świata. Dzieci są ważne, każdy to powie. Z nich kiedyś wyrośnie dorosły człowiek. Więc wszystkim dzieciom małym i dużym życzyć dziś chcemy dalekich podróży, spełnienia marzeń, cudownych wrażeń, mnóstwo radości i samych słodkości!

Nasze przedszkolaki wzięły udział w Ogólnopolskiej kampanii "Przytul się do drzewa". Odwiedzając sąsiedzki park, podarowały kilka uścisków naszym przyjaciołom- drzewom.

W czwartek, 14 września 2023r. nasze przedszkolaki z grup: Motylki, Kotki, Odkrywcy, Wynalazcy, Tropiciele wzięły udział w 30. Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. "Każdy posprząta kawałek, wspólnie posprzątamy całą Polskę!"

JESTEŚMY GOTOWI! Kochane Przedszkolaki, czekamy na Was!

Dzień 20.06.2023r. był dla nas wyjątkowym i uroczystym dniem – dniem pełnym zadumy i wzruszeń, gdyż w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość „Pożegnania 6-latków”. Skończył się 4 - letni okres przyjaźni, wspólnych zabaw, pracy. Dzieci z maluchów nieśmiałych stały się samodzielnymi, odważnymi starszakami. W uroczystości udział wzięli rodzice i zaproszeni goście.

23 czerwca Tygryski żegnały 6-latków oraz swój dotychczasowy budynek przedszkolny w Brudzyniu. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Elżbieta Kujawa, a następnie przekazała głos dzieciom. Była trema, wielkie emocje i wzruszenie oraz wzajemne podziękowania. Po oficjalnej uroczystości wszyscy zasiedli do stoł, by skosztować pyszności, które przygotowały mamy. Niespodzianką dla dzieci były dmuchańce, na których aktywnie i wesoło spędziły czas.

Zapraszamy na zebranie organizacyjne z rodzicami dotyczące nowego roku szkolnego 2023/2024, które odbędzie się w dniach 31.08. - 01.09.2023 r. według poniższego harmonogramu:

Serdecznie zapraszamy nowych Przedszkolaków na dni adaptacyjne do naszego przedszkola!

Nasze przedszkole po raz pierwszy dołączyło się do akcji organizowanej przez wydawnictwo Bliżej przedszkola- IX Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków "Sprintem do maratonu”.

Celem akcji jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz kształtowanie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w życiu dorosłym.

1 czerwca nasze przedszkole przyłączyło się do akcji "Dzieciaki przejmują miasto", organizowanej przez Bibliotekę Publiczną im. Stefanii Popiołek w Janowcu Wielkopolskim. W naszej placówce na kilka godzin władzę przejęła Dominika Fudala.

Dzień Dziecka "Tygrysków" u Państwa Różnowskich w ogrodzie - zapraszamy do galerii foto.

Składamy serdeczne podziękowania dla organizatorów Pikniku Rodzinnego, który odbył się 30 maja 2023r. w Przedszkolu Samorządowym w Janowcu Wielkopolskim.

Grupy Pszczółki, Żabki, Kotki, Tropiciele i Wynalazcy brały udział w warsztatach florystycznych zorganizowanych we współpracy z Kwiaciarnią "Kwiatomania" z Janowca Wielkopolskiego.

W poniedziałek 29.05 odwiedził nas teatr muzyczny KULTURKA z przedstawieniem pt. "Rosa i flamenco". Dzieci poznały historię Rosy i jej tajemnicę, którą wyrazić mógł tylko język flamenco.

7 czerwca nasze przedszkole bierze udział w IX Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków "Sprintem do Maratonu". Tego dnia nasze przedszkolaki wraz z opiekunami, ubrani w barwy biało-czerwone pokonywać będą krótki dystans sprintem, by następnie wpisać się do ogólnopolskiej bazy uczestników!